Akordeonový soubor

akordeonový soubor Harmonie vznikl v roce 2015. Je složen z žáků ZUŠ Biskupská a ZUŠ Hramonie -Praha 6. Hraje klasickou, ale i filmovou hudbu. Zakladatelem souboru je Vladimír Jopek.

Soubor získal v roce 2016 zlaté pásmo na krajské přehlídce ZUŠ.

BaF

Soubor BaF vznikl jako jeden ze souborů LDO. Každá skupina měla dříve svůj vlastní název (např. Taigystajgi, Studio Kláry Gazulové). Protože byl však název BaF nejjednodušší,  postupně se stal názvem pro všechny skupiny LDO v ZUŠ Biskupské. Jeho historie a působení je tedy neoddělitelná od práce literárně dramatického oboru v posledních letech.

Za dobu svého trvání vytvořil soubor mnoho inscenací. Některé z nich hrál i na přehlídkách a divadelních festivalech např. na Wolkrůvě Prostějov, Soukání v Ostrově, Trdlinkách ve Vyškově, na Brnkání v Brně a i u příležitosti dalších akcích. Nepravidelně organizujeme také náš Festiválek, kam si zveme spřátelené soubory z Čech i Slovenska.

Big Band Biskupská

Big Band Biskupská, má big bandové obsazení rozšířené o dřevěnou harmonii. Ve svém repertoáru má převážně swingové, filmové a populární skladby. Na koncertech  doprovázel tyto přední swingové a muzikálové umělce: Ondřeje Rumla, Tomáše Savku, Václava Noida Bártu, Michaelu Noskovou ale také sólistu národního divadla basbarytonistu Františka Zahradníčka. BBB vystoupil na různých koncertech a  festivalech např. Budyňský krokodýl, Festival  Jazz na Hradě v Žirovnici, Mezinárodní Jazzový festival v Černošicích. V roce 2014 zahajoval Reprezentační ples Prahy 1 na Žofíně společně s Ondřejem Rumlem. Byl na zahraničních zájezdech v Holandsku, ve švýcarské Basileji, francouzském Nimes a ve  švédských městech Jönköping a Tranas. V roce 2017 hostil v praze Big Band z Basileje a Big Band z kanadského Toronta ze střední školy Pierra Elliotta Trudeaua. V červnu roku 2017 BBB dostal pozvání zúčastnit se workshopu s legendárním americkým trumpetistou, skladatelem a kapelníkem Wyntonem Marsalisem.

V roce 2017 získal v celostátním kole soutěže jazzových orchestrů zlaté pásmo.

Zakladatelem a dirigentem BBB je Milan Tolkner.

Oficiální stránky http://bigbandbiskupska.cz

Komorní orchestr

Komorní orchestr Biskupská vznikl v roce 2010 a navázal na tradice předchozích souborů tohoto typu. Jeho zakladatelem je Aleš Chalupský, ředitel školy. Orchestr byl v prvních letech pouze smyčcovým komorním tělesem, později se jeho do práce začali zapojovat i žáci dechového oddělení.  Kromě vystoupení na velkých veřejných koncertech školy v sále Martinů, v Anežském klášteře a v Klementinu vystupoval později v Holandsku, Švýcarsku, Francii, na Slovensku a ve Švédsku. Pravidelně doprovází nejlepší žáky školy a spolupracuje se školními pěveckými sbory. V roce 2015 m.j. provedl Českou mši vánoční J. J. Ryby. Na velkých koncertech se k orchestru připojují také učitelé školy.

Pěvecké sbory

Sboreček Zuš Biskupská

Dětský pěvecký soubor „Sboreček“ vznikl v roce 2013. Pravidelně vystupuje v Libeňském zámečku v rámci festivalu Libeňské jaro, na Vánočních koncertech Zuš Biskupská v Zrcadlové kapli v   Klementinu.   V roce 2014 Sboreček spolupracoval se skupinou Čechomor – společná vystoupení se konala v klubu SaSaZu.

Ve školním roce 2015/2016 se Sboreček zúčastnil soutěže Základních uměleckých škol, kde získal stříbrné pásmo. V tomto roce byl také vybrán za Středočeský kraj do celostátní přehlídky sborů v Lidicích.

V současné době Sboreček navštěvuje 24 dětí ve věku od šesti do jedenácti let.

Sboreček vede Mgr. Hana Škvařilová.

Soubor Giocoso

Soubor Giocoso vznikl ve školním roce 2011/12 jako smyčcový soubor mladších žáků.Postupně se otvíral a zároveň i otvírá pro další nástroje, takže nástrojové obsazení je proměnlivé. Giocoso v italském hudebním názvosloví znamená hravě a naším cílem je tuto hravost naplnit a k té hravosti přidat i radost. Radost ze společného muzicírování a ochutnávání ze všeho, co nám hudební kuchyně nabízí.

Soubor pravidelně vystupuje na velkých vánočních i závěrečných koncertech školy v Klementinu a v Sále Martinů, hráli jsme  mimo jiné i na Staroměstské radnici, v sále Pražské konzervatoře, na Libeňském zámku, na  Výstavišti v rámci vánočních programů atd.

V roce 2012 a 2015 jsme si odnesli 1. místa z krajských kol soutěže orchestrů pořádaných MŠMT pro ZUŠ.

Vedoucím souboru je Jana Pazourková, která vyučuje hru na housle.

Tiny Band

Tiny Band je přípravný soubor pro Big Band Biskupská. Žáci se seznamují s tajemstvím swingu a s novým frázováním. Repertoár swingové a populární skladby.

Vedoucím souboru je Milan Tolkner.